Z czym się kojarzy Osiedle Dajtki?
1. Unikalne osiedle w skali całego kraju (położenie, układ ulic, zabudowa- tylko jednorodzinne domy w ogrodach).
2. Lotnisko sportowe o pięknym położeniu.
3. Dwa jeziora - Jezioro Ukiel o niezwykle urozmaiconych brzegach i Jezioro Kortowskie.
4. Piękne lasy otaczające osiedle.
To wszystko można zobaczyć na zamieszczonych tu zdjęciach wykonanych przez Jacka Grabowskiego w czasie opisanych niżej ćwiczeń...(AK)

"W wyniku dotychczasowej dobrej współpracy między Aeroklubem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, w dniach 11-14 lipca 2011 roku odbywały się nad Olsztynem, z lotniska Dajtki loty śmigłowca Mi-8 (na co dzień stacjonującego w Warszawie), których celem były skoki spadochronowe. Nie były to jednak "zwykłe" skoki, a trening spadochronowy samodzielnych pododdziałów antyterrorystycznych z kilku KWP w Polsce.
Wykonano ponad 350 skoków, dzięki zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa, zapewnionych przez instruktorów z Policji wspieranych organizacyjnie kadrą skoczków i instruktorów spadochronowych z Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, skoki obyły się bez zakłóceń i niebezpiecznych sytuacji. Policjanci skakali na własnym sprzęcie spadochronowym, jak również na sprzęcie udostępnionym przez nasz Aeroklub.
Dla nas - olsztyniaków najmilszym akcentem jest to, że skoczkowie Policyjni deklarowali chęć częstszych przyjazdów na treningi w Olsztynie, ze względu na profesjonalizm organizacyjny Aeroklubu, jak również (wszak policjanci to też wrażliwi na piękno ludzie) walory widokowe naszego Pięknego Miasta. Nie bez znaczenia była też możliwość zaznania przyjemnej orzeźwiającej kąpieli w naszym pobliskim naturalnym olsztyńskim skarbie - jeziorze Ukiel."

Michał Szanter
Dyrektor Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego

 
 
Wszystkie fotografie Jacek Grabowski